REGOČ
STIL: HARD CORE
STATUS: NEAKTIVAN
DISKOGRAFIJA:
- JUST SO (FV-ZALOŽBA 1993.)
- THE BEST OF INDIE ROCK/MADE IN CROATIA, KOMPILACIJA (DANCING BEAR 1993.G.)
ČLANOVI GRUPE:
IGOR MEDVED - VOKAL
JOSIP MARŠIĆ - GITARA
NENAD TUBIN - BUBANJ
BORIS PLEIĆ - BASS
preuzeto s http://www.ri-rock.com/
Ovaj odličan riječki HC/noise sastav je prestao s radom ubrzo nakon objavljivanja nastupnog albuma “Just So”. Ne znam jesu li članovi benda još uvijek aktivni ni gdje sada sviraju. Ono što znam jest da me Regoč podsjeća na “Nomeansno”. A i na “Rapeman”. Dakle, bučno i žestoko. Meni dovoljno! U paketu s albumom “Just So” je i bonus pjesma “Blimp” koja je objavljena na kompilaciji “The Best Of Indie Rock – Made In Croatia”.
http://rapidshare.com/files/27305033/Regoc_-_Just_So_LP.rar.html
nedjelja, 22. travnja 2007.
subota, 14. travnja 2007.
STIDLJIVA LJUBIČICA - "Volim te" - 7" singl
"Grupa Stidljiva Ljubičica nastala je početkom 1980-te godine.Grupu su osnovali Zlatko Đurašina (gitara i glas), Renato Happ (glas, orgulje, klavir), Tvrdko Zdunić (bas) i Elvira Happ (bubnjevi, glas). Posle nastupa na Omladinskom festivalu u Subotici grupu je uzeo pod svoje Husein Hasanefendić (Parni Valjak) i producirao prva dva singla. Prvi album "Osvrni se na mene" snimljen je u studiju Jugotona "Jadran Film" septembra 1981 godine. Album je producirao Nenad Zubak osim pesme "Osvrni se na mene" koju je producirao Husein Hasanefendić. Sve pesme na albumu napisao je Zlatko Đurašina. Drugi album "Jesenje frke" snimljen je u studiju "Jadran Film" 1982 godine. Sve pesme kao i na prvom albumu napisao je Zlatko Đurašina u produkciji Pika Stančića. Gost na albumu bio je Mato Došen na klavijaturama. Posle izdavanja drugog albuma grupa je ubrzo prestala sa radom."
preuzeto s http://www.balkanuk.com/
Ovaj pop/ska/reggae singlić objavljen 1981. za "Jugoton" je jednostavno neodoljiv. Kad bi barem današnji pop bandovi zvučali ovako šarmantno, poletno i inteligentno... ahhhh, ta nostalgija...
http://rapidshare.com/files/25925626/Sidljiva_Ljubicica_-_Singl.rar.html
preuzeto s http://www.balkanuk.com/
Ovaj pop/ska/reggae singlić objavljen 1981. za "Jugoton" je jednostavno neodoljiv. Kad bi barem današnji pop bandovi zvučali ovako šarmantno, poletno i inteligentno... ahhhh, ta nostalgija...
http://rapidshare.com/files/25925626/Sidljiva_Ljubicica_-_Singl.rar.html
ponedjeljak, 9. travnja 2007.
SEXA – “SexA u živo (MKC Koper, 23. 1. 86)” – kaseta
“SexA (Sedatives ex Apoteka - which should translate as Sedatives from the Pharmacy) was a seminal Croatian band that played since early 80s until they broke up in the early 90s.The started in 1980/81, which was a really good time for Yugoslavian new wave. But due to the unaccessibilty of their music they haven't released anything until 1986 when a live cassette from their gig in Koper (Slovenia) was released in edition of 200 copies.Soon after that the band went into hiatus. They re-appeared in 1989 with slightly different line up and totally different sound. This time they were quite noisy, not too different from bands like Killdozer, Big Black, Rapemen, although I'd say they were closest to Stretch Heads.During this period they released one LP and a single, as well as some cassettes. When the war in former Yugoslavia started they moved to Amsterdam and soon after broke up, for good it seems... Unfortunatelly, it appears Steve Albini was really interested in working with them, but the band was no more.”
preuzeto s http://basstapex.blogspot.com/
preuzeto s http://basstapex.blogspot.com/
Kao što je Basstapex naveo u tekstu preuzetom s njegovog bloga, SexA je bila vrlo značajan eksperimentalni post punk/noise sastav koji je osamdesetih godina djelovao u Zagrebu. Tijekom desetak godina postojanja SexA je snimila album, singl te podosta kasetnih izdanja od kojih svakako treba izdvojiti “SexA u živo”, koncertni zapis objavljen 1986. za nezavisnu diskografsku kuću “DID Koper” u tiražu od samo 200 komada. Na ovom se nastupu SexA predstavila malobrojnoj i, sudeći po snimku, ne osobito inspirativnoj koperskoj publici kao čvrst i zanimljiv sastav prepoznatljive koncertne energije i beskompromisnog stava.
Iako se kaseta “SexA u živo” može pronaći na netu, svakako preuzmite ovaj iznimno kvalitetan rip originalnog izdanja u MP3 formatu s 256 kbps.
THE HOUSEPAINTERS – “Demo” - kaseta
The Housepainters je (bio) zagrebacki alter/funk sastav koji je djelovao krajem osamdesetih. O povijesti i članovima Housepaintersa ne znam baš ništa, ako netko zna bilo kakav podatak neka nas prosvijetli ostavljajući komentar. Ovaj izuzetan demo je bio veoma zapažen i često emitiran u brojnim radijskim demo emisijama, što ne čudi jer je riječ o dotjeranim profesionalnim snimkama koje su bez problema mogle završiti na vinilu. Ipak, The Housepainters nikada nisu uspjeli objaviti svoje materijale, što je šteta jer je riječ o sastavu s ogromnim (čak i tržišnim) potencijalom! Glazbeno čvrsto oslonjeni na Talking Headse iz faze albuma “The Fear Of Music”/”Remain In Light”, A Certain Ratio, Petera Gabriela i Briana Enoa, The Housepainters i dan danas zvuče kao punokrvan band bogate instrumentalizacije koji je u svoj glazbeni izričaj vješto upleo elemente psihodelije, World musica, pop glazbe i poigravanje s monotonijom. Svakako poslušajte, jer je ovaj materijal jedan od najkvalitetnijih demo zapisa uopće na ovim prostorima!
http://rapidshare.com/files/25140599/The_Housepainters_-_Demo.rar.html
P.S. – Obzirom da na kaseti nema naziva pjesama (niti bilo kakvih drugih informacija), i ovdje je pomoć dobrodošla. Po sjećanju navodim naslove prve četiri skladbe: “Semantics”, “Spectacles”, “Bells”, “We’re The Houspainters”, iako nisam posve siguran da su ovi naslovi točni.
fotografija The Housepaintersa preuzeta s http://www.ngnewave.info/
http://rapidshare.com/files/25140599/The_Housepainters_-_Demo.rar.html
P.S. – Obzirom da na kaseti nema naziva pjesama (niti bilo kakvih drugih informacija), i ovdje je pomoć dobrodošla. Po sjećanju navodim naslove prve četiri skladbe: “Semantics”, “Spectacles”, “Bells”, “We’re The Houspainters”, iako nisam posve siguran da su ovi naslovi točni.
fotografija The Housepaintersa preuzeta s http://www.ngnewave.info/
utorak, 3. travnja 2007.
PETAR I ZLI VUCI - 7"EP
Ponovo “Jugotonov” vinil. Ponovo sastav koji je obećavao, snimio nastupni singl i potom se - raspao. Riječ je o beogradskom reggae/ska/new wave sastavu “Petar i zli vuci” koji se prije ovog singla (objavljenog 1981 godine) predstavio na kompilaciji “Artistička Radna Akcija” s još nekolicinom bandova iz tzv. drugog bg .vala. Petar i njegovi vuci su mi oduvijek bili izuzetno simpatičan sastav, stoga mi je baš žao što su stali prije nego što su stigli objaviti album prvijenac. Elem, kao bonus u paketu sa singlom (“Ogledalo”, “Na Plaži”, “Ubica”) su pjesme “Moroni” s “Ventilator demo top” LP-ja, te “Kozaci” koja je zajedno s “Ogledalom” objavljena na već pomenutoj “ARA-I”. Ovih pet pjesama je ujedno i cjelokupan materijal “Petra i zlih vukova” ikad objavljen na vinilima!
http://rapidshare.com/files/24172865/Petar_i_zli_vuci.rar.html
http://rapidshare.com/files/24172865/Petar_i_zli_vuci.rar.html
LA FORTUNJEROS - "Zatvaram oči/Ja" - 7" singl
Ovaj singl nije revolucionaran, nezaboravan ili nevjerojatno inovativan! Ovdje je jer je rijedak, možda je ovdje jer ime sastava počinje rječcom "LA" kao i "La Strada" iz prethodnog posta, pa je autoru bloga bio pri ruci (hard discu). Kako bilo, riječ je o debitantskom singlu zagrebačkog new wave/new romantics sastava La Fortunjeros kojeg je 1982 objavio "Jugoton". Objavio i na Fortunjerose zaboravio jer sastav nakon ovog singla nije objavio više ništa. Ni o samom bandu ne znam gotovo ništa osim podatka da je gitaru svirao, ako me sjećanje ne vara, sin poznatog TV voditelja i autora Saše Zalepugina - Saša Zalepugin. Dakle, razmjerno zanimljivo, kompetentno odsvirano i - zaboravljeno...
http://rapidshare.com/files/23999026/La_Fortunjeros_-_Singl.rar.html
http://rapidshare.com/files/23999026/La_Fortunjeros_-_Singl.rar.html
LA STRADA - "La Strada" - LP
Povodom tridesetogodišnjice emisije "Randevu sa muzikom" Radio Novi Sad je izdao ploče grupe La Strada i Rex Ilusiviija. Ovaj drugi album pod nazivom "Disillusioned" se pojavio u saradnji sa omladinskim magazinom "Stav". Obe ploče su štampane u skromnih 500 primeraka, ali predstavljaju vredan dokument i pokazuju da je ovo, po svemu sudeći, jedini način da kvalitetni a nekomercijalni materijali ugledaju svetlost dana.
Za sve ove godine novosadska scena je večito glavinjala i nikako nije uspela da stane na svoje noge. I pored brojnih grupa koje se pojavljuju, rezultati su mršavi. Višegodisnja nada ove scene, La Strada je nastala na ruševinama sjajnog sastava Luna. Slobodan Tišma i Jasmina Mitrušić su okupili nove ljude i počeli da razradjuju onu tamniju i mirniju stranu Lune. Vremenom je kroz grupu prošlo mnogo muzicara, ali je glavni autor Tišma uspevao da očuva osnovnu stilsku liniju neokrnjenu i održi grupu u životu uprkos totalnog ignorisanja diskografskih kuća. Na debi ploči su se pojavile njihove stare kompozicije snimljene jos jula 1985. godine."Ja iz dva razoga nisam bio za to da ova ploča izadje" - kaže Tišma - "Prvi je što je taj materijal prestar. Tačno se secam da smo ga snimali onog jutra posle Live Aida. Cele noći smo gledali prenos koncerta i onda sam išao da snimam vokale. Možeš misliti kako je to izgledalo. Tu je bilo falširanja, bio sam umoran a ionako nisam neki pevač. Drugo, ovo su u stvari demo snimci, to nije dovoljno dobro za ploču. Ima tu grešaka, ja sam nisam dobro radio, nisam maksimalno iskoristio vreme koje sam imao u studiju. Medjutim, Vita Simurdić je insistirao na tome da se ovi snimci pojave na ploči, a pošto je on nama puno pomogao, pristao sam da se to objavi iako sam rekao da ću se javno ograditi od ovih snimaka. Od tog vremena se puno toga promenilo. Od originalne postave smo ostali samo bubnjar Robert Radić i ja, radimo sa novim ljudima, većinu ovih pesama više ne sviramo na koncertima, tako da nije bilo mogućnosti da ovaj materijal ponovo snimimo."
Ipak, uprkos Tišminom nezadovoljstvu činjenica je da je pojava ove ploče donela dozu ohrabrenja grupi. Demo-snimci sa novim pesmama su tu, a izlazak ploče je razlog za koncerte. Iako La Strada zauzima marginalan položaj na domaćoj sceni, njena pojava nije zanemarljiva. Oni koji redovno prate radijske demo liste dobro znaju većinu pesama sa ove ploče. Tačno je da im se može zameriti jednolična atmosfera, Tišmin nesiguran glas i tu i tamo nesrećno sklopljeni tekstovi, ali jasno je da su pravljene sa puno talenta i originalnosti. U pesmama "Okean", "Mama Luna", "Došla su tako neka vremena" Tišmin melanholični glas se meko stapa sa širokim, skoro akustičnim zvukom gitara. Izuzetno prisno i optimistično deluje Jasminin drugi vokal u pesmi "Mama Luna" dajuci joj preko potrebnu energiju. Cela ploča odiše prozračnom produkcijom (njom se bavio Rex Ilusivii) u kojoj nema pokušaja da se Tišmina mestimično turobna poetika šminka nekim kitnjastim efektima. Dok je svojevremeno grupa Luna u sebi nosila tako reći šizofrenicnu strukturu zbog razlilčitog pristupa muzici gitariste Baleta i bubnjara Firčija u odnosu na ono što je radio (što je davalo odlicnu kombinaciju), La Strada se povukla u jedan prikriveniji i misaoniji okvir za šta je najverovatnije zaslužno Tišmino dugogodišnje bavljenje literaturom. Njegove pesme nose pritajenu energiju kojoj autor nikako ne dozvoljava da izroni na površinu. To posebno podcrtavaju Jasminine diskretne klavijature kojima je zadatak da boje osnovnu melodiju pesme. Nova postava La Strade radi bez klavijatura, ali je stil novih pesama ostao isti. Tišma se prihvatio elektro-akustične gitare koja uz klasičnu električnu gitaru daje prijatnu dinamiku. Uprkos sporom razvoju karijere grupe njihove pesme ne stagniraju. Uostalom, došla su tako neka vremena kad malo mudrosti u muzici uopšte nije naodmet.
ULICA ILUZIJA by Petar Janjatovic, "Rock", 1987. godine.
Ovo je sjajna ploča. Ovo je sjajan sastav. Dosta! Skidaj!
http://rapidshare.com/files/23997771/La_Strada.rar.html
Za sve ove godine novosadska scena je večito glavinjala i nikako nije uspela da stane na svoje noge. I pored brojnih grupa koje se pojavljuju, rezultati su mršavi. Višegodisnja nada ove scene, La Strada je nastala na ruševinama sjajnog sastava Luna. Slobodan Tišma i Jasmina Mitrušić su okupili nove ljude i počeli da razradjuju onu tamniju i mirniju stranu Lune. Vremenom je kroz grupu prošlo mnogo muzicara, ali je glavni autor Tišma uspevao da očuva osnovnu stilsku liniju neokrnjenu i održi grupu u životu uprkos totalnog ignorisanja diskografskih kuća. Na debi ploči su se pojavile njihove stare kompozicije snimljene jos jula 1985. godine."Ja iz dva razoga nisam bio za to da ova ploča izadje" - kaže Tišma - "Prvi je što je taj materijal prestar. Tačno se secam da smo ga snimali onog jutra posle Live Aida. Cele noći smo gledali prenos koncerta i onda sam išao da snimam vokale. Možeš misliti kako je to izgledalo. Tu je bilo falširanja, bio sam umoran a ionako nisam neki pevač. Drugo, ovo su u stvari demo snimci, to nije dovoljno dobro za ploču. Ima tu grešaka, ja sam nisam dobro radio, nisam maksimalno iskoristio vreme koje sam imao u studiju. Medjutim, Vita Simurdić je insistirao na tome da se ovi snimci pojave na ploči, a pošto je on nama puno pomogao, pristao sam da se to objavi iako sam rekao da ću se javno ograditi od ovih snimaka. Od tog vremena se puno toga promenilo. Od originalne postave smo ostali samo bubnjar Robert Radić i ja, radimo sa novim ljudima, većinu ovih pesama više ne sviramo na koncertima, tako da nije bilo mogućnosti da ovaj materijal ponovo snimimo."
Ipak, uprkos Tišminom nezadovoljstvu činjenica je da je pojava ove ploče donela dozu ohrabrenja grupi. Demo-snimci sa novim pesmama su tu, a izlazak ploče je razlog za koncerte. Iako La Strada zauzima marginalan položaj na domaćoj sceni, njena pojava nije zanemarljiva. Oni koji redovno prate radijske demo liste dobro znaju većinu pesama sa ove ploče. Tačno je da im se može zameriti jednolična atmosfera, Tišmin nesiguran glas i tu i tamo nesrećno sklopljeni tekstovi, ali jasno je da su pravljene sa puno talenta i originalnosti. U pesmama "Okean", "Mama Luna", "Došla su tako neka vremena" Tišmin melanholični glas se meko stapa sa širokim, skoro akustičnim zvukom gitara. Izuzetno prisno i optimistično deluje Jasminin drugi vokal u pesmi "Mama Luna" dajuci joj preko potrebnu energiju. Cela ploča odiše prozračnom produkcijom (njom se bavio Rex Ilusivii) u kojoj nema pokušaja da se Tišmina mestimično turobna poetika šminka nekim kitnjastim efektima. Dok je svojevremeno grupa Luna u sebi nosila tako reći šizofrenicnu strukturu zbog razlilčitog pristupa muzici gitariste Baleta i bubnjara Firčija u odnosu na ono što je radio (što je davalo odlicnu kombinaciju), La Strada se povukla u jedan prikriveniji i misaoniji okvir za šta je najverovatnije zaslužno Tišmino dugogodišnje bavljenje literaturom. Njegove pesme nose pritajenu energiju kojoj autor nikako ne dozvoljava da izroni na površinu. To posebno podcrtavaju Jasminine diskretne klavijature kojima je zadatak da boje osnovnu melodiju pesme. Nova postava La Strade radi bez klavijatura, ali je stil novih pesama ostao isti. Tišma se prihvatio elektro-akustične gitare koja uz klasičnu električnu gitaru daje prijatnu dinamiku. Uprkos sporom razvoju karijere grupe njihove pesme ne stagniraju. Uostalom, došla su tako neka vremena kad malo mudrosti u muzici uopšte nije naodmet.
ULICA ILUZIJA by Petar Janjatovic, "Rock", 1987. godine.
Ovo je sjajna ploča. Ovo je sjajan sastav. Dosta! Skidaj!
http://rapidshare.com/files/23997771/La_Strada.rar.html
Pretplati se na:
Postovi (Atom)